Business Company
Vítame Vás na oficiálnej stránke miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Revúcej

Dnes je: , meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

     Právo loviť ryby prešlo na Slovensku dlhým a zložitým vývojom. Prvé právne usmernenia boli vydané v 80-tych rokoch 19. storočia a právo loviť ryby mali v tom období iba majitelia pozemkov, na ktorých sa vodné plochy nachádzali. Už začiatkom 20. storočia existovali na území Slovenska rôzne rybárske spolky. Prvý rybársky spolok s celoslovenskou pôsobnosťou bol vytvorený v roku 1926 v Bratislave. V roku 1946 bol založený Jednotný zväz rybársky a sídlom športového rybárstva sa stala Zilina. Až zákon o rybárstve z roku 1952 ustanovil, že rybárske právo patrí štátu a umožnil riadny výkon rybárskeho práva v rybárskych revíroch. Od roku 1968 nesie názov Slovenský rybársky zväz.
     Prvé zmienky o rybárstve a rybnikárstve v našom kraji sú ešte z čias, keď na hrade Muráň vládla Mária SÉČI, známa ako Muránska Venuša. Muránske panstvo malo svoje rybníky v Muránskej Lehote. V roku 1857 bola ratifikovaná zmluva medzi grófom Muránskeho panstva Kóburgom a magistrátom mesta Revúca, keď za poplatok 80 tisíc zlatých, zaplatených v striebre prešlo rybolovné právo do vlastníctva mesta Revúca.
     Prvé jednanie o založení organizovaného rybárstva v meste Revúca sa uskutočnilo  2. apríla 1946 a 4. marca 1947 schválením stanov bol založený rybársky spolok v Revúcej.
História
Copyright © 2017 by "katyho666" All Rights reserved
e-mail: katyho666@gmail.com